Produkcją szkółkarską zajmujemy się od wielu już lat, ale w latach wcześniejszych stanowiła ona raczej nasze hobby. Postanowiliśmy jednak pasję przekształcić w profesjonalną działalność. W roku 2002 stworzyliśmy rodzinną firmę „ARNIKA”.


Szkółka Krzewów Ozdobnych ARNIKA jest zatem młodą firmą na świętokrzyskim rynku roślin ozdobnych. Bazujemy jednak na naszym dość bogatym doświadczeniu w branży ogrodniczej i z roku na rok dynamicznie się rozwijamy. Uzupełnieniem praktycznej znajomości zagadnień związanych z produkcja roślin ozdobnych jest nasze wykształcenie, co potwierdzają tytuły naukowe. Produkcją kierują wyłącznie osoby z wysokimi kwalifikacjami, po ukończeniu studiów na Akademii Rolniczej.


Specjalizujemy się  w produkcji drzew i krzewów iglastych. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku oprócz małych roślin nastawieni jesteśmy również na produkcję dużego i średniego materiału iglastego. Zajmujemy  się  głównie produkcją iglaków tj.: żywotniki (Thuja), bioty (Platycladus), żywotnikowce (Thujopsis), cyprysiki (Chamaecyparis), cyprysowce (Cupressocyparis), świerki (Picea), sosny (Pinus), jodły (Abies), jałowce (Juniperus)Oferowany materiał pochodzi wyłącznie z własnej produkcji. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom poszerzamy obecnie naszą ofertę o materiał liściasty. W niedługim czasie będą Państwo mogli zakupić w naszej szkółce berberysy w odmianach (m.in. Atropurpurea, Bagatelle, Kobold, Red Pillar, Aurea, Golden Ring i inne), krzewuszki (m.in. Nana Variegata, Nana Purpurea, Minor Black i inne), tawuły (m.in. Grefsheim, Genpei, Densiflora i inne), Buddleje, Jaśminowce, Trzmieliny, Borówki, Złotliny. Mamy nadzieję, że Państwa zainteresowanie wzbudzą również mniej znane rośliny, takie jak Zenobia Śniada, Kolkwicja, Enkiant, Śliwa dziecięca.

W miarę możliwości uzupełniać będziemy nasz katalog  oraz galerię o nowe rośliny.

 

Ciągle powiększamy powierzchnię upraw pojemnikowych.


Gwarantujemy wysoką  jakość produkowanych przez nas roślin, zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie ich doboru oraz formy nasadzeń.


Służymy fachową pomocą zarówno klientom indywidualnym, jak i  odbiorcom hurtowym.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć stronę Szkółki Krzewów Ozdobnych "Arnika"

Kontakt:
Szkółka Krzewów Ozdobnych „Arnika”
Mgr Katarzyna Chudzik
Dr inż. Arkadiusz Chudzik
Szewna, ul. Kielecka 127
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon: 665-236-070, 605-331-798

Adres e-mail: arnikakrzewy@gmail.com